ADİL TİCARET BELGESİ

Adil Ticaret Belgesi Fair Trade

Dünyada 20 yıldan fazla bir zamandır bahsedilen ancak ülkemizde yeni yeni bahse konu olan Fairtrade Adil Ticaret Belgesi (Markası) güney yarım küredeki tarlada çalışanların hakkını kuzey yarım kürede masa başında yiyen ve kullanan kişilerde adilce paylaşmalarını sağlayan bir organizasyon.

  • Adil Ticaret
  • Adil Ticaret pazarı
  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk
  • Standart ve gereksinimler sunumu
  • Etiketleme ve iletişim kuralları

konularında denetim ile markaların çiftçinin hakkını tam olarak ödemelerinin yanında sosyal hak ve teşviklerinde yerinde olduğunu denetler.

Dünya çapında 20 ülkede çatısı bulunan Uluslararası Adil Ticaret Tescil Kurumu (Fairtrade Labelling Organizations International) ESR standardı ile üreticileri ve markalarını denetleyerek sertikalandırır. Fairtrade sertifikası alan kurumlar adil, sorumlu, dayanışmacı ve hakkı ödeyen bir sosyal sorumluluk bilincini temsil ederler.

Dünyada ilklerden olan kahve üreticileri ve önemli markalardan sonra firmamızda bu konuda yıllardır yaptığı sosyal sorumluluk standartlarına uygun sistemler kurmak ve denetimden önce firmayı denetleyerek bu belgelerin alınmasını sağlamaktadır.

Ülkemizde çözüm ortağı olarak çalıştığımız Fair Trade Belgesi veren kurumları öğrenmek için görüşme talep etmeniz yeterlidir. Sizi denetime hazırlayarak sizin için en uygun çözüm ortağımıza yönlendirebiliriz.